Byłam w TVP 2 i w Radiu Kraków - Słowacystka

18.10.2023

Byłam w TVP 2 i w Radiu Kraków


Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że jestem w stanie zrobić wiele na rzecz promocji Słowacji i jej kultury, prawda? Ostatnio klawiaturę zamieniłam na kamerę i mikrofon.

 

W połowie września miałam okazję wystąpić w telewizji i opowiedzieć o Słowacji. Razem z Jánem Bošnovičem gościłam w TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie, gdzie opowiadaliśmy o tym, co warto zobaczyć w Bratysławie i Koszycach, czyli dwóch największych miastach naszego południowego sąsiada. 

 

Opowiedzieliśmy m.in. o bratysławskim starym mieście, moście SNP i zamku, zamku Devín, koszyckim starym mieście wraz ze śpiewającą fontanną, koszyckim złotym skarbie oraz o najstarszym maratonie ulicznym w Europie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że zachęciłam was do odwiedzenia tych pięknych miejsc.

 

Całość mojego wystąpienia możecie zobaczyć tutaj (kliknij, by przenieść się na stronę z nagraniem):


Dzielenie się moją miłością do Słowacji i wszystkiego, co ma do zaoferowania, było dla mnie absolutnym przeżyciem! W końcu w tym pięknym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. 
 
Ja już Słowację odkryłam dawno temu, teraz czas na Was! 
 


W radiu też byłam


W Radiu Kraków w audycji Na slovíčko miałam okazję opowiedzieć o tym, jak zaczęła się moja historia ze Słowacją i jak godzę pracę z blogiem. Zdradziłam, że moja miłość do tego kraju zrodziła się przez jedną audycję radiową, której słuchałam jeszcze podczas szkoły średniej. Potem były studia, rok na wymianie w Bratysławie i tak sobie dalej żyję z tą moją pasją do Słowacji. Przez ten czas poznałam wielu wspaniałych ludzi, nauczyłam się języka słowackiego i jeszcze bardziej zakochałam się w kulturze oraz przyrodzie tego kraju. 

 

Jeśli chcecie posłuchać tego wywiadu w języku słowackim, to zapraszam was do archiwum Radia Kraków.

https://www.radiokrakow.pl/audycje/audycja-z-8102023/

 

A jeśli macie jakieś pytania lub sugestie dotyczące Słowacji lub blogowania, to piszcie śmiało w komentarzach lub na mojego maila. Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie i uwagi. 

 

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, to będzie mi miło, jeśli:

✦ zostawisz tu swój komentarz 

✦ polajkujesz mój fanpage 

✦ udostępnisz ten wpis swoim znajomym

 

Brak komentarzy: