Słowackie 21. Kino na Granicy - sprawdź słowackie wydarzenia na festiwalu filmowym - Słowacystka

11.04.2019

Słowackie 21. Kino na Granicy - sprawdź słowackie wydarzenia na festiwalu filmowym

Czas przedstawić Wam słowackie akcenty na tegorocznym festiwalu Kino na Granicy. Co w tym roku warto zobaczyć? Kto będzie gościł na festiwalu?


Głównym gościem ze Słowacji na tegorocznym festiwalu będzie Milan Kňažko. Widzowie w Cieszynie będą mogli spotkać się z aktorem i obejrzeć jego retrospektywę: Dziewięć kręgów piekła, Dobre gołębie wracają, Ślady wilczych zębów, Cios z miłosierdzia, Rusałka i Ostatni motyl.


Na stronie festiwalu można przeczytać krótką notkę biograficzną słowackiego aktora [1]:

W 1968 został absolwentem Wyższej Szkoły Scenicznej w Bratysławie, a na studia podyplomowe wyjechał do Nancy. Od lat 70. pracował w teatrach stołecznych, w tym od 1985 roku w Słowackim Teatrze Narodowym. Jednocześnie od lat 60. występował produkcjach kinowych i telewizyjnych.

Aktorstwo to nie jedyne zajęcie Milana Kňažko, był również doradcą prezydenta Czechosłowacji Václava Havla, ministrem spraw zagranicznych, ministrem kultury, a także wicepremierem Słowacji. Na początku 2000 roku wycofał się działalności politycznej, by w latach 2003 – 2007 pełnić funkcję dyrektora generalnego telewizji TV JOJ. Z filmografią związany jest nadal, m.in. przez pełnienie funkcji dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bratysławie, a także chętnie wracając od czasu do czasu do aktorstwa.

Terminy spotkań z Milanem Kňažko i pozostałymi artystami znajdziecie tutaj.

Z najnowszej słowackiej kinematografii goście festiwalu zobaczą film Szczelina o słowackim Trójkącie Bermudzkim, w którym w niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie oraz dwa filmy o walce o prawdę i sprawiedliwość, jaką muszą stoczyć bezsilni rodzice po tym, jak ich dzieciom stała się krzywda - Piwnica i Ostrym nożem.

Tym, którzy lubią klimaty realizmu magicznego, na pewno do gustu przypadnie film Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze w reżyserii Juraja Jakubisko. Innym filmem wspomnianego reżysera, który zostanie zaprezentowany festiwalowe publiczności będzie Bathory - film o legendarnej morderczyni Elżbiecie Batory, jednak tutaj Jakubisko przedstawia całą opowieść o Elżbiecie z historycznego, a nie ludowego punktu widzenia.

Fani filmów dokumentalnych także nie będą zawiedzeni, bo w repertuarze festiwalu znalazł się m.in. Cień jaguara autorstwa jednego z najlepszych słowackich dokumentalistów - Pavla Barabaša, poza tym do zobaczenia będą takie dokumenty jak: Ostatni autoportret, Łada światem i Coś więcej.

Nie zabraknie także imprez towarzyszących z udziałem gości ze Słowacji, szczegółów szukajcie niżej.

Tutaj mała filmowa zapowiedź festiwalu a pod spodem zebrane słowackie festiwalowe wydarzenia (mam nadzieję, że nic nie pominęłam 😉):
27.04.2019
12:00 KaSS
Dziewięć kręgów piekła 
(org. Devět kruhů pekla)

Dramat/Romans/Wojenny

Kambodża/Czechosłowacja 1987, 99 min

Reżyseria: Milan Muchna

Obsada: Milan Kňažko, Oum Sovanny, Jiří Samek, Jiří Schmitzer, Jan Schmid, Milan Lasica...
Młody czeski lekarz zostaje wysłany do Kambodży, w której wybucha wojna domowa. W tym odległym państwie poznaje aktorkę teatralną i zakochuje się w niej. Namiętnego uczucia nie jest  w stanie zniszczyć nawet krwawa wojna, która obejmuje coraz więcej kambodżańskich terenów. Gdy na świat przychodzi  pierwsze dziecko pary, wojnę domową wygrywają Czerwoni Khmerzy. Okrutny dyktator Pol Pot obejmuje władzę. Czeski doktor zostaje zmuszony do opuszczenia swojej rodziny. (za: Filmweb)
Zobacz trailer
14:30 KaSS
Punk wiecznie żywy
(org. Punk je hned!)

Dramat

Słowacja/Czechy, 2019, 70 min

Reżyseria: Juro Šlauka

Obsada: Pavol Kovačovský, Juraj Gerža, Mário Fríbert, František Škorpík, Patrícia Schürrerová...
Punk narkoman Kwička żyje ze swoją konkubiną i synem w rozpadającym się wynajmowanym mieszkaniu. Jego alternatywny pomysł na życie spotyka się z rzeczywistością, gdy dostaje list z opieki społecznej z ostrzeżeniem, że dziecko zostanie mu odebrane. Kwička będzie się starał zmienić, ale jego impulsywne zachowanie zaprzepaści podjęte próby. Debiut reżyserski Juraja Šlauka został zainspirowany losami ludzi żyjącymi na peryferiach. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
28.04.2019
12:30 Central
Pokaz słowackich filmów krótkometrażowych
Fifi Fatale

Krótkometrażowy/Animowany

Słowacja, 2018, 14 min

Reżyseria: Mária Kralovič
Potwór
(org. Monštrum)

Krótkometrażowy/Animowany

Słowacja, 2018, 7 min

Reżyseria: Martin Snopek

Żółty
(org. Žltá)

Krótkometrażowy/Animowany

Słowacja. 2017, 6 min

Reżyseria: Ivana Šebestová

Zapytaj rodziców 68
(org. Spýtaj sa vašich 68)

Dokument/Historyczny/Krótkometrażowy

Słowacja, 2018, 26 min

Reżyseria: Barbora Berezňáková
14:00 KaSS
Bathory

Dramat/Historyczny/Biograficzny

Słowaja/Czechy/Węgry, WIelka Brytania, 2008, 138 min

Reżyseria: Juraj Jakubisko

Obsada: Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero...
Film oparty na legendzie otaczającej życie i śmierć hrabiny Elżbiety Batory, znanej jako największa morderczyni w historii ludzkości. Juraj Jakubisko nie sięgnął jednak do ludowych wierzeń i legend, ale po przestudiowaniu materiałów historycznych przedstawił hrabinę jako nowożytną kobietą renesansu, która ostatecznie padła ofiarą ludzkich dążeń do władzy i bogactwa. Warto wspomnieć, że współautorem scenariusza słowacki pisarz Ľubomír Feldek. (za: Filmweb)

Zobacz trailer
14:30 Teatr
Dobre gołębie wracają
(org. Dobří holubi se vracejí)

Komediodramat

Czechosłowacja, 1988, 109 min

Reżyseria: Dušan Klein

Obsada: Milan Kňažko, Alicja Jachiewicz, Rudolf Hrušínský, Miroslav Macháček, Marian Labuda...
Film jest popisem gry znanych aktorów: w filmie oprócz Słowaków Milana Kňažki i Mariána Labudy zobaczyć można nieśmiertelnego Szwejka, czyli Rudolfa Hrušinskiego czy Alicję Jachiewicz znaną, chociażby z serialu Kolumbowie czy filmu Generał Nil. Akcja filmu dzieje się w sanatorium, w którym leczeni są alkoholicy. W szpitalu postrach sieje znany z okrucieństwa pielęgniarz, który z sadystyczną satysfakcją wyznacza kary za najmniejsze przejawy niezadowolenia lub buntu. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
15:00 Central
Ślady wilczych zębów 
(org. Zánik samoty Berhof)

Dramat

Czechosłowacja/Polska, 1983, 98 min

Reżyseria: Jiří Svoboda

Obsada: Ladislav Křiváček, Jana Brejchová, Marek Probosz, Zbigniew Suszyński, Milan Kňažko, Leon Niemczyk...

Film zainspirowany książką Vladimíra Körnera na język polski przetłumaczonej jak Zagłada Poziomkowego Dworu. Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku w Sudetach. W niewielkiej wiosce na pograniczu czesko-polsko-niemieckim pojawia się grupa Niemców, która burzy powojenny spokój mieszkańców.
Unkas (Zbigniew Suszyński) i Detlev (Marek Probosz), członkowie hitlerowskiej organizacji Wehrwolf, nie mogą pogodzić się z klęską Niemiec. Mniszka Salome (Jana Brejchová) chce ich doprowadzić do ojczyzny, aby tam zapomnieli o okropnościach wojny i nauczyli się inaczej żyć. Przebrani w stroje zakonne docierają do zapomnianej wioski w górach. Wkrótce Unkas i Detlev, przepełnieni chęcią zemsty, zaczynają terroryzować lokalnych mieszkańców. W rolach głównych wystąpiło wielu polskich aktorów - m.in. Leon Niemczyk, Marek Probosz i Zbigniew Suszyński. (za: alekinoplus.pl)
Zobacz trailer

29.04.2019
12:15 KaSS
Cios z miłosierdzia
(org. Rána z milosti)

Kryminał/Dramat

Czechy, 2005, 70 min

Reżysiera: Jiří Svoboda

Obsada: Milan Kňažko, Vladimír Dlouhý, Marta Vančurová, Braňo Holiček, Emma Černá...
Scenariusz autorstwa znanego czeskiego reportażysty Josefa Klímy, który inspirację czerpał ze skorumpowanego środowiska policji. Komendant policji Aleš Berka zostaje poproszony przez bossa miejscowej mafii o przykrycie śladów wypadku samochodowego, jaki spowodował, na co się policjant jak zawsze zgodził. Sytuacja się diametralnie zmienia, gdy Berka dowiaduje się, że poszkodowaną w wypadku jest dziewczyna jego syna, który wierzy w ojca myśląc, że ten zrobi wszystko by znaleźć winnego. Nie ma jednak pojęcia, jak silne są kontakty policji z przestępczym półświatkiem... (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
14:45 Central
Ostatni autoportret
(org. Posledný autoportrét)

Dokument

Słowacja, 2018, 72 min

Reżyseria: Marek Kuboš

Obsada: Jozef Pátrovič, Marek Majeský, Mário Homolka, Peter Kerekes, Martin Šulík...
Reżyser Marek Kuboš już 13 lat nic nie nakręcił. Jego pierwszym dziełem było ćwiczenie ze szkoły filmowej - autoportret. Krąg się zamyka, źródło kreatywności najwidoczniej wyschło. W ostatnim autoportrecie trzeba już tylko po sobie posprzątać, podsumować sukcesy i porażki i pożegnać się ze swoimi protagonistami, Introspektywny metadokument nie jest studium kryzysu twórczego, ale raczej autoterapią i próbą przekazania pełnego profilu dokumentalisty. W filmie w roli konsultantów pojawi się czołówka słowackich dokumentalistów. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
15:30 KaSS
Okupacja 1968
(org. Okupacia 1968)

Dokument

Słowacja/Czechy/Bułgaria/Węgry/Polska, 2018, 5x26 min

Reżyseria: Linda Dombrovszky, Magdalena Szymków, Stephan Komandarev, Jevdokia Moskvina, Marie Elisa Scheidt...
Międzynarodowy dokument opowiadający o okupacji Czechosłowacji w 1968 roku. Filmy zostały nakręcone oczami reżyserów z krajów Układu Warszawskiego, nad wszystkim czuwał słowacki dokumentalista i producent Peter Kerekes. Okupacja została pokazana z zupełnie innej perspektywy niż ta, którą mają Czesi i Słowacy, w filmie położono nacisk na żołnierzy różnej narodowości i różnej rangi. O tym, czy udało się zyskać szeroki obraz na tę skomplikowaną i trudną dla każdej ze stron sprawę przekonacie się w kinie. Ja tylko przypomnę o poście na temat wystawy Jestem Solidarny przedstawiającej różne formy protestu Polaków na wejście wojsk Układu Warszawskiego do Czechosłowacji.
Zobacz trailer
21.00 Kino nad Olzą
Łada światem
(org. Lada svetom – Na žiguli cez Himaláje)

Dokument

Słowacja, 2019, 75 min

Reżyseria: Michal Fulier
Z Kysúc do Laosu w dwa miesiące. Dwie trzydziestoletnie „nieśmiertelne“ Łady, dwa miesiące, 16 000 kilometrów. Okrutne kazachskie upały, najlepszy szaszłyk na świecie, wyścig z czasem na nieistniejącej tadżyckiej drodze i pokonanie rekordu wysokości. Junior, Fabo, Bobor, Bajo, Šašlik a Fuli pokażą, jak walczyli z chińską biurokracją i ile wody potrafi napadać do Łady z wybitym oknem podczas doby monsunowej w Indiach. Film przesuwa granice tego, co można wytrzymać i pokazuje, że podróż nie zawsze jest tylko odpoczynkiem. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
22:30 Klub
LUVVER Zespół powstał w 2018 roku w wyniku przeobrażenia znanej kapeli grającej muzykę alternatywną i indie o nazwie Fresh Out Of The Bus, założonej w 2013 w słowackiej Nitrze.

Brzmienie zespołu pozostaje pod wpływem elektronicznej sceny klubowej oraz gwiazdy pop The Weekend i zespołów indie-pop The 1975 i Glass Animals. Zespół tworzy muzykę w stylu półelektronicznym z rozmarzonymi, harmonijnymi formacjami dźwięku, mocnymi melodiami i melancholijnym wokalem. (za: Kino na Granicy)
Posłuchaj piosenki Ocean
30.04.2019
9:00 Central
Ostrym nożem
(org. Ostrým nožom)

Dramat

Słowacja, 2019, 89 min

Reżyseria: Teodor Kuhn

Obsada: Roman Luknár, Marián Mitaš, Ela Lehotská, Miroslav Krobot, Jana Oľhová, Zuzana Kubovčíková Šebová...
Jeden z najświeższych słowackich filmów na festiwalu. Film opowiada o historii ojca, któremu grupa neonazistów zabiła syna. Nie dość, że przeżywa dramat emocjonalny, to jeszcze okazuje się, że do sprawiedliwości musi dojść sam.

Po śmiertelnym ataku policja zadziałała szybko i złapała sprawców, w mieście społeczeństwo protestuje przeciwko neonazistom, jednak to wszystko jest tylko na chwilę. Szybko okazuje się, że po decyzji sądu sprawcy zostają wypuszczeni na wolność, i nagle sprawa przestaje kogokolwiek obchodzić, nawet policja odwraca się plecami. Zostaje tylko złamana rodzina bez jakiejkolwiek szansy na sprawiedliwość i mordercy, którzy śmieją im się prosto w twarz... (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
17:00 KaSS
Rusałka
(org. Rusalka)

Dramat/Musical

Czechosłowacja, 1977, 119 min

Reżyseria: Petr Weigl

Obsada: Magda Vášáryová, Milan Kňažko, Přemysl Kočí, Božidara Turzonovová, Dagmar Havlová...
Opera opowiadająca historię Rusałki, która zakochała się w księciu. Mimo ostrzeżeń ojca - wodnika, chce się stać człowiekiem, bo tylko w ten sposób jej miłość może zostać odwzajemniona. Z pomocą przychodzi Baba Jaga, która jednak ją ostrzega, że ceną za człowieczeństwo będzie niema, a jeśli nie uda jej się zdobyć serca księcia, wróci do wodnego świata jako błędny ognik. Rusałka zgadza się na te warunki. Książę szybko się w niej zakochuje i przygotowuje ślub. Jednak książę zacznie mieć wątpliwości, bo na jego drodze pojawia się inna kobieta... (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer

01.05.2019
14:30 COK (sala konferencyjna)
Wykład: Kultura słowacka po 1989 roku - Martin M. Šimečka
15:30 COK (sala widowiskowa)
Debata byłych premierów: 30 lat demokracji. Słowację reprezentować będzie Iveta Radičová
20:30 KaSS
Pożądanie zwane Anada
(org. Touha zvaná Anada)

Dramat

USA/Czechosłowacja, 1969, 100 min

Reżyseria: Ján Kadár, Elmar Klos

Obsada: Rade Markovič, Milena Dravič, Paula Pritchett, Iván Darvas, Jaroslav Marvan, Jozef Kroner...
Film słowacko-czeskiego duetu reżyserskiego odpowiedzialnego za oskarowy film  Sklep przy głównej ulicy.

Pogranicze słowacko-węgierskie, lata 20 ubiegłego wieku. W wodach Dunaju pojawiła się tajemnicza dziewczyna, która każe do siebie mówić Anada. Tak samo zagadkowo, jak się pojawiła, po pewnym czasie znika z życia rybaka Jánoša, który już do końca będzie naznaczony tym niemożliwym do wyjaśnienia spotkaniem...(za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
21:00 KaSS
Piwnica
(org. Pivnica)

Dramat

Słowacja/Rosja/Czechy, 2018, 114 min

Reżyseria: Igor Vološin

Obsada: Jean-Marc Barr, Olga Simonova, Dalibor Štofan, Milan Ondrík, Simonetta Hladká...
Wieloletnie małżeństwo Milana i Táni jest w gruzach, łączy ich już tylko córka Lenka. Gdy 16-latka nie wróci do domu z imprezy, ich życie diametralnie się zmienia. Bezradni rodzice odczuwają strach i poczucie winy. Koledzy, znajomi, sąsiedzi nikt im nie potrafi pomóc. Milan przestaje wierzyć także w policyjne śledztwo i postanawia sam odkryć prawdę... (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
02.05.2019
10:00 KaSS
Coś więcej
(org. Niečo naviac)

Dokument

Słowacja, 2018, 67 min

Reżyseria: Palo Kadlečík, Martin Šenc
Wystarczył jeden dodatkowy chromosom w DNA i wszystko staje się inne. Kilka godzin przed narodzinami małej Doroty lekarze powiedzieli rodzicom, że dziecko urodzi się z zespołem Downa i że nie będzie to łatwe. Rodzice odrzucili możliwość radykalnego rozwiązania sytuacji. Dzisiaj Dorota jest nastolatką, która marzy jak wszyscy młodzi ludzie w jej wieku. Ale jedno marzenie ją wyróżnia. Chce zostać sławną aktorką. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
15:30 COK (sala konferencyjna)
Bilans zysków i strat. Debata z udziałem artystów - Słowację reprezentuje Martin M. Šimečka
17:00 KORNEL
Spotkanie literackie: Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe
19:00 KaSS
Cień jaguara
(org. Tieň jaguára)

Dokument

Słowacja, 2018, 67 min

Reżyseria: Pavol Barabáš
Czterej przyjaciele wybierają się na niepewną wyprawę po Amazonce. Przeszli przez tajemnicze pogórze Sierra Maigualida, którego poza Indianami jeszcze nikt nie pokonał. W ten sposób dotarli do ich świata. Do świata opartego na szacunku dla własnej społeczności, która związana jest z otaczającą przyrodą. Wierzą, że zniszczenie lasu oznacza niszczenie samego siebie. Jedni z ostatnich pierwotnych Indian na tej planecie przyjęli śmiałków do siebie i pozwolili im uchwycić prostotę ich istnienia. (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer
03.05.2019
12:00 COK
Ostatni motyl
(org. Poslední motýl)

Dramat/Wojenny

Czechosłowacja/Francja/Wielka Brytania, 1990, 109 min

Reżyseria: Karel Kachyňa

Obsada: Tom Courtenay, Brigitte Fossey, Freddie Jones, Milan Kňažko, Josef Kemr...
Antoine Moreau jest znanym mimem, występującym podczas drugiej wojny światowej w podrzędnym paryskim kabarecie. Marzy, by po wojnie założyć teatr pantomimy w budynku starego kina i wykonać najpiękniejszą wersję własnego numeru ukazującego śmierć motyla. Antoine, aresztowany przez gestapo, zostaje przewieziony do czeskiego Terezina, gdzie w żydowskim getcie ma wykonać przedstawienie dla dzieci. (za: Filmweb)
13:30 KaSS
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze
(org. Sedím na konári a je mi dobre)

Dramat/ Komedia

Czechosłowacja/RFN, 1990, 110 min

Reżyseria: Juraj Jakubisko

Obsada: Bolek Polívka, Ondřej Pavelka, Deana Horváthová,
Štefan Kvietik, Markéta Hrubešová...
„Wszystkie wydarzenia naprawdę miały miejsce – może tak, jak przedstawia to film, a może zupełnie inaczej” - taką informacją rozpoczyna się dzieło Jakubisko i nie warto jej lekceważyć, bo balansowanie między rzeczywistością a fikcją, bajką a twardym realizmem jest zasadą formującą jego poetykę. Reżyser snuje gawędę o przypadkowo splecionych losach dwóch mężczyzn, Pepy i Prengela oraz młodej Żydówki Ester, lokuje ją w powojennej zawierusze, a wszystko to ilustruje w tonacji „realizmu magicznego”. W nowej epoce bohaterowie poszukują swojej tożsamości; zagnieżdżenie się na wsi i obranie profesji cukierników najlepiej pokazuje ich nastawienie do „postępowej” ideologii ery stalinizmu. Sam Stalin dorobi się zresztą w filmie... piernika ze swoją podobizną. Jakubisko zręcznie operuje groteską, nie stroni od kiczu, dramat bezustannie przeplata z komedią, ale jego dziwaczna filmowa feeria zdaje się mówić jakąś prawdę o czasach, o których opowiada. (za: Kino na Granicy)
Zobacz trailer
15:00 Central
Szczelina
(org. Trhlina)

Thriller/Horor

Słowacja, 2019, 111 min

Reżyseria: Peter Bebjak

Obsada: Dávid Hartl, Mary Bartalos, Matej Marušín, Tomáš Maštalír...
Czytelnikom bloga chyba Szczeliny przedstawiać nie muszę, już o niej, jak i o Trybeczu pisałam na blogu. Dla tych, co jeszcze o filmie nie słyszeli, to zdradzę, że film jest adaptacją książki Jozefa Kariki Szczelina, która opowiada o zagadkowych zaginięciach w pogórzu Trybecz, które dostało miano słowackiego Trójkąta Bermudzkiego. Reżyserem Szczeliny jest Peter Bebjak, który znany jest z filmu Čiara - jednego z ostatnich największych słowackich hitów kinowych, czy pełnego tajemnic telewizyjnego serialu Za sklom.
Zobacz trailer
16:00 KaSS (dodatkowy seans)
Ostrym nożem
(org. Ostrým nožom)

Dramat

Słowacja, 2019, 89 min

Reżyseria: Teodor Kuhn

Obsada: Roman Luknár, Marián Mitaš, Ela Lehotská, Miroslav Krobot, Jana Oľhová, Zuzana Kubovčíková Šebová...
Jeden z najświeższych słowackich filmów na festiwalu. Film opowiada o historii ojca, któremu grupa neonazistów zabiła syna. Nie dość, że przeżywa dramat emocjonalny, to jeszcze okazuje się, że do sprawiedliwości musi dojść sam.

Po śmiertelnym ataku policja zadziałała szybko i złapała sprawców, w mieście społeczeństwo protestuje przeciwko neonazistom, jednak to wszystko jest tylko na chwilę. Szybko okazuje się, że po decyzji sądu sprawcy zostają wypuszczeni na wolność, i nagle sprawa przestaje kogokolwiek obchodzić, nawet policja odwraca się plecami. Zostaje tylko złamana rodzina bez jakiejkolwiek szansy na sprawiedliwość i mordercy, którzy śmieją im się prosto w twarz... (za: CSFD.cz - przekład własny)
Zobacz trailer


Cały program festiwalu dostępny jest - tutaj 

Szczegółów na temat festiwalu i cen biletów szukajcie na stronie głównej festiwalu.

 


Wytłumaczenie skrótów:
KaSS - Kulturní a společenské středisko "Střelnice", Střelniční 1, 737 01 Czeski Cieszyn
Central - Kino Central, Štefánikova 17/27, 737 01 Czeski Cieszyn
COK - Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", Rynek 12, 43-400 Cieszyn
Kornel - Księgarnia, antykwariat - Kornel i Przyjaciele, ul. Sejmowa 1, 43-400 Cieszyn
Teatr - Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, pl. Teatralny 1,43-400 Cieszyn
Klub - klub w Browarze Zamkowym, ul. Dojazdowa 2, 43-400 Cieszyn


Słowackie filmy na Kinie na Granicy 2020.

 

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, to będzie mi miło, jeśli:

✦ zostawisz tu swój komentarz

✦ polajkujesz mój fanpage

✦ udostępnisz ten wpis swoim znajomymPodczas pisania tego artykułu korzystałam z:
[1] Milana Kňažko. W: Kino na Granicy. Artykuł dostępny online, dostęp 11.04.2019
Strona główna festiwalu Kino na Granicy
Źródła opisów filmów zostały opisane przy poszczególnych filmach.
Fot w nagłowku: plakat Kino na Granicy

Brak komentarzy: