O mnie - Słowacystka

O mnie

AHOJ!


Nazywam się Aleksandra Pyka i jestem Słowacystką.


Kim jestem?

Jestem absolwentką słowacystyki Uniwersytetu Śląskiego ze specjalizacją przekładoznawstwo. W ramach programu Erasmus miałam także okazję studiować na Uniwersytecie Jana Amosa Komeńskiego w Bratysławie. Brałam także udział w Letniej Szkole Języka i Kultury SAS w Bratysławie.

Słowacją fascynuję się nie tylko z wykształcenia, lecz także z zamiłowania. Od blisko 15 lat pracuję jako tłumacz języka słowackiego. Współpracuję z klientami indywidualnymi oraz znanymi polskimi markami prowadzącymi działalność na Słowacji oraz słowackimi markami podbijającymi polski rynek.

Od końca 2018 roku piszę ten blog, aby przybliżyć piękno i bogactwo Słowacji oraz jej kultury.
 

Dlaczego Słowacja?

To kraj pełen kontrastów i możliwości, często jednak niedoceniany lub pomijany. Pragnę zmienić tę perspektywę, prezentując nie tylko jej atrakcje turystyczne, ale także bogatą tradycją i kulturę.
 
Moje posty mają na celu nie tylko dostarczenie nowych informacji, lecz także podniesienie poziomu znajomości słowackiej kultury w Polsce. Współpracuję z polskimi wydawnictwami, pisząc o literaturze słowackiej. Regularnie piszę dla portalu Krytyka Polityczna oraz czasopism, by szerzyć wiedzę o wydarzeniach i historii Słowacji. Moje artykuły, które ukazały się poza blogiem znajdziesz tutaj.
 
Oprócz tego wygłosiłam kilka wykładów na temat Słowacji, jej historii i literatury dla różnych organizacji kultury. Więcej o moich współpracach i osiągnięciach możesz przeczytać w zakładce współpraca.  

 

Napisz do mnie!

 
Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, napisz do mnie: slowacystka@gmail.com. Jestem tutaj, aby Ci pomóc i dzielić się moją pasją do Słowacji!