O „Ciemności” Jozefa Kariki raz jeszcze [tekst w prasie] - Słowacystka

22.03.2021

O „Ciemności” Jozefa Kariki raz jeszcze [tekst w prasie]

Miałam okazję napisać jeszcze jedną recenzję „Ciemności” Jozefa Kariki. O tym, gdzie ją znaleźć piszę w poście.

 

Ubiegły rok, z wiadomych względów, nie obfitował w słowackie premiery książkowe. Z prozy na rynku w wersji drukowanej pojawiła się tylko książka Jozefa Kariki Ciemność i Pavla Rankova  Legenda o języku.

 

W listopadzie, czyli jeszcze przed premierą Legendy o języku, zostałam poproszona o napisanie recenzji słowackiej książki i w związku z tym, że autorem ostatniej wydanej książki był Jozef Karika, wybór padł własne na jego dzieło. 

 

Po miesiącach oczekiwań w końcu recenzja ujrzała światło dzienne! Napisaną przeze mnie recenzję zatytułowaną Podróż przez strach znajdziecie ją w najnowszym numerze (1/2021) dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia” na stronach 174-176! Oczywiście nie jest to ta sama recenzja, którą opublikowałam wcześniej na blogu, powielanie treści mnie nie interesuje.

Niezmiernie cieszę się, że miałam okazję napisać coś, co pojawiło się drukiem, i mam nadzieję, że to nie ostatnia taka szansa. A fakt wydrukowania tej recenzji raduje mnie także z tego względu, że jak pewnie dobrze wiecie, Ciemność ukazała się z moim patronatem medialnym. 

 

Nowa Europa Wschodnia

 

„Nowa Europa Wschodnia” to dwumiesięcznik wydawany przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, poświęcony jest nie tylko problematyce regionu Europy Wschodniej i Azji Centralnej, ale także nawiązuje do idei Międzymorza (sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej), stąd też na jego łamach przestrzeń m.in. dla Słowacji. Ukazuje się od września 2008 i jego zadaniem jest kontynuacja dzieła legendarnego „Kuriera z Warszawy”. 

 

Swój egzemplarz Nowej Europy Wschodniej możecie kupić m.in. w Empiku lub w wersji elektronicznej na stronie e-Kiosk.


Więcej moich tekstów, które znalazły się poza blogiem znajdziecie, klikając w poniższy przycisk:

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, to będzie mi miło, jeśli:

✦ zostawisz tu swój komentarz

✦ polajkujesz mój fanpage 

✦ udostępnisz ten wpis swoim znajomym

Brak komentarzy: